رادیوگرافی و عکس دندان - دندانپزشکی یوسف بالوی پور

انواع دستگاه رادیوگرافی دندان در بعضی نمونه ها ، مخروط بلند دیگری جهت محدودسازی پرتو، برای افزایش SID و کاهش یبشتر دوز اشعه دریافتی بیمار وجود دارد . جهت کنترل بهداشت و جلوگیری از عفونت در هنگام انجام بررسیها ،پوششهای پلی اتیلن یکبار مصرف تعبیه شده اند . 9 مشکل رایج دندانی توضیح داده شده است مراقبت و بهداشت دهان و دندان شما بسیار مهم است. انواع مختلف رادیوگرافی های دندانی وجود دارد که بسته به آنچه دندانپزشک قصد دیدن آن را دارد، اهداف مختلفی را دنبال می کنند. تیم مهندسی پزشکی zalbme مفتخر است تا برای شما مقاله nine مشکل رایج دندانی را آماده کرده است. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعت کاملی از این دستگاه رادیوگرافی دندان را در اختیار شما قرار دهیم. لذا راه حل دیگری باید مد نظر قرار می گرفت که ما در اینجا از دستگاه متحرک ارتودنسی به همراه فنر ویپ که روشی ترکیبی از دستگاه های ثابت و متحرک ارتودنسی است، استفاده نمودیم. استفاده از یقه های گردنی برای محافظت از تیروئید یا استفاده از پیش بند های سربی برای حفاظت از اندامهای حساس به اشعه مفید است. این نوع عکسبرداری به مشاهده ی دندان های عقل، مفاصل فکی- گیجگاهی، مشکلات اصلی مربوط به استخوان فک و سینوس ها و نیز منطقه ی دندان های از دست رفته کمک می کند. Info w​as generat​ed  by GSA Conte nt G​en᠎erat᠎or D​emover si​on᠎!


دستگاه عکسبرداری دندان

انواع دستگاه های رادیوگرافی دندان احتمالا برای آرام کردن بچه ها زمان زیادی را از دست رفته و سرعت کار نیز پایین می آید. بدیهی است با افزایش شدت ناهنجاری، هزینه ارتودنسی نیز افزایش خواهد یافت. بنابراین استفاده نابجا و مکرر از رادیوگرافی دندان ممکن است در طولانی مدت منجر به بروز برخی از عوارض احتمالی شود. باید از پیش بند محافظ سربی و حلقه های تیروئید، به خصوص برای زنان باردار، کودکان و یا زنانی که در سنین آمادگی برای بارداری هستند، استفاده رادیوگرافی تک دندان فریکس کرد. این کار باید چند سال قبل انجام میشد و مدیران وقت نخواستند. ۹ نصب آسانسور درجهت اقدامبرای تاسیس کلینیک دندانپزشکی در صورت چند طبقه بودن، الزامی می باشد. این نوع از عکسبرداری خود به چند نوع تقسیم میشود که هر کدام جنبههای گوناگونی از دندان را نشان میدهد. از جمله ویژگی های این نوع رادیوگرافی دندان باید به آمادگی کم فرد اشاره نمود. این رادیوگرافی به این دلیل بایت وینگ نامیده شده است که فرد در هنگام گرفتن رادیوگرافی، وسیله بال مانندی را گاز میگیرد که نوار اشعه X را در طول روند رادیوگرافی در جای خود ثابت نگاه میدارد. گورانی توصیه کرد هنگام استفاده از دستگاه رادیوگرافی، محل غده تیروئید بیمار با حفاظ مخصوص پوشیده شود. چرا بهتر است که از سیستم اشعه ایکس دیجیتال استفاده کنیم؟ ᠎Artic​le h​as been g ener ated  by G᠎SA  Content​ G​ener ator Demover​sion᠎!


قیمت دستگاه رادیوگرافی دندانپزشکی

می توانید از این دستگاه در اتاق اشعه ایکس یا درست در کنار مرکز درمان خود استفاده کنید که همیشه در فضای کاری شما در دسترس باشد . کاهش اشعه تابیده شده به بیمار (حداکثر قطر اشعه بر روی صورن بیمار ۶ CM) و شفافیت و کیفیت فوق العاده عکس ها بدلیل حذف کلیه اشعه های نرم که برای بیمار خطرناک و مضر می باشد و استفاده از Localizer از جمله موضوعات مورد نظر دندانپزشکان در این دستگاه می باشد. با استفاده از یک سنسور الکترونیکی در دهان تصاویر ضبط میشود. ۱۷ نصب دستگیره حمایتی به دیوار توالت های مورد استفاده بیماران الزامی است. ۶ سرویس های بهداشتی بایستی در هر طبقه مجزا برای مردان و زنان در نظر گرفته شود. ۱۸ حداقل مساحت برای هر یونیت بدون در نظر گرفتن کابینت مطب دندانپزشکی ده متر مربع است. ۱تاسیس کلینیک دندانپزشکی نباید در ساختمان های مسکونی اداری و تجاری انجام شود. ۱۰ در و پنجره ها بایستی سالم و رنگ آمیزی شده باشند البته پنجره های آلومینیومی نیاز به رنگ آمیزی ندارد. ۲ دیوار و سقف کلیه اتاق ها راهروها انبار ها و سالن بایستی سالم بدون شکستگی و درز باشد.


۱۳ ارتفاع سقف های کلینیک دندانپزشکی 2.seven متر باید باشد. ۱۵ وجود فضای کافی برای جانمایی ۵ یونیت دندانپزشکی در کلینیک دندانپزشکی الزامی می باشد. ۹ میز ها صندلی ها و قفسه های کلینیک باید کاملاً تمیز وسالم و رنگ آمیزی شده باشند. ۱۲ به طور منظم نظافت رعایت شود و محلهای آلوده کلینیک باید گرم زدایی شود. ۱ کلینیک دندانپزشکی در حال تاسیس لوله کشی آب سرد و گرم باشد. ۸ حداقل متراژ۱۵۰ متر مربع زیر بنای کلینیک دندانپزشکی باید باشد. ۷ آبدارخانه باید دارای شرایط بهداشتی مندرج در مقررات بهداشتی باشد. ۱۰ در کلیه اتاق ها راهروها و سالن ها محوطه توالتها باید دارای زباله دان دربدار زنگ نزن و مجهز به کیسه زباله باشند. ۱۴ یک محل جهت نگهداری موقت زباله باید در کلینیکدندانپزشکی وجود داشته باشد. ۴ تهویه مناسب جهت داخل و خارج شدن هوای کلینیک که همیشه پاک و عاری از بود باشد. ۱ برای کلیه اتاق ها نور و تهویه مناسب در طراحی داخلی کلینیک در نظر گرفته شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *